Technologia budowania

Na rynku budowlanym jest wiele technologii budowania. Ostatnio modna technologia budowania to taka która pozwoli domownikom na zaoszczędzenie energii w przyszłości. Do końca nie da się stwierdzić o ile droższe są takie domy od tradycyjnych, jednak przypuszczalnie różnice zaczynają się od 40 tysięcy w wzwyż. Jest to spowodowane wyższymi cenami materiałów. Warto też tak dokładnie policzyć czy zainwestowane pieniądze nam się zwrócą i po jakim czasie. Jeżeli chcemy mieć skromny, mały ale funkcjonalny domek to wystarczy zadbać o dobrą izolację i zainwestować w kominek, żeby zużywać mniej gazu.

Również duża ilość okien pozwala na wpuszczenie naturalnego światła do pomieszczeń

Na początku musimy zdecydować czy chcemy mieć dom drewniany czy ceglany. Wciąż więcej osób ma zamiłowanie do domów ceglanych, gdyż drewniane uważane są za słabsze lub wręcz kojarzą się z domkami letniskowymi. W dodatku drewno jest drogim surowcem a takie które będzie odporne na duża wilgotność w naszym kraju może przekroczyć nasz budżet. Dla miłośników faktur drewnianych mamy jednak dobrą wiadomość, gdyż na rynku są dostępne tynki które spokojnie fakturą przypominają drewno a są pewnie bardziej wytrzymałe, doskonałe także do sprzątania mieszkań (Kraków). Ogólnie przyjmuje się, że najważniejsze w domu są jego ściany.

Przy wyborze materiałów powinni wziąć pod uwagę wiele czynników jak chociażby to czy dom będzie narażony na wstrząsy.

Na rynku można kupić pustaki i cegły ceramiczne które wciąż są bardzo popularne oraz bloczki z betonu. Są również inne różniące się surowcem z które są wykonane. Można uznać, że najcieplejszymi są wyroby z ceramiki poryzowanej, keramzytobetonu i betonu komórkowego. Jeżeli mówimy o ścianach to nie możemy zapomnieć o podstawowym elemencie jakim jest ocieplenie domu. Standardowo używa się do tego celu styropianu lub wykorzystywana coraz częściej wełna mineralna. Ma ona właściwości, które utrzymują temperaturę i nie dopuszczają do wychłodzenia domu. Dodatkowo wygłusza pomieszczenia, jednak jest to droższy materiał nie tyle co ze względu na jego cenę ale również montaż, który jest bardziej czasochłonny niż założenie styropianu.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.