3 najważniejsze korzyści płynących z posiadania rolet termo

Zamiast zasłon i firan, coraz częściej sięgamy po rolety – jako dodatkowe lub jedyne wyposażenie naszego okna. Na rynku dostępnych jest ogromna ilość produktów.

Czy warto wybrać rolety termo zamiast firan ?

Rolety termo stanowią doskonały wybór w przypadku montażu w domowym zaciszu, jak i pomieszczeniu biurowym. Idealnie sprawdzą się w pokoju Twojego dziecka oraz sypialni, a także salonie czy innych pomieszczeniach. Stworzone są ze specjalistycznej tkaniny oraz komponentów najwyższej klasy pochodzących od renomowanych producentów. Dzięki ich wykonaniu skutecznie blokują przedostawanie się nadmiernych promieni słonecznych do pomieszczenia i jego przegrzania. Rolety termo idealnie sprawdzają się w czasie lata, gdy zbyt wysoka temperatura w pokoju uniemożliwia wydajną pracę i zakłóca dobre samopoczucie czy też stanowi ogromną przeszkodę dla wypoczynku w domowym zaciszu.

Aby cieszyć się z idealnie dopasowanych rolet, należy pamiętać, że szerokość tkaniny powinna być o około 3-5 cm większa od szerokości szyby, ale nie może zasłaniać klamki czy firany. Długość tkaniny natomiast musi być zbliżona do wysokości skrzydła okna.

Co przemawia za wyborem rolety termo?

Rolety termoizolacyjne ochronią wnętrze przed przegrzaniem lepszą niż firany.

Ich wykonanie pozwala na zaciemnienie pomieszczenia, dzięki czemu przebywanie w mocno nasłonecznionym pokoju nie będzie już aż tak dużym problemem.
Dodatkowo bardzo często tył takiej rolety pokryty jest srebrną powłoką. Jest to genialne rozwiązanie, gdyż zapewnia odbijanie promieni słonecznych.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.